ze-wsparciem-2-1024x683

Jak założyć i finansować szkołę rodzenia?

Dzięki szkołom rodzenia ciężarne kobiety mogą poznać wiele odpowiedzi na nurtujące je pytania – czego dokładnie spodziewać się w czasie porodu, jak radzić sobie ze skurczami czy też w jaki sposób prawidłowo przeć. Szkoły rodzenia uczą także technik łagodzenia dolegliwości ciążowych i dostarczają wielu wartościowych podpowiedzi na temat opieki nad dzieckiem. Często dają także możliwość przećwiczenia podstawowych czynności pielęgnacyjnych.

Duża ilość cennych informacji sprawia, że szkoły rodzenia stały się bardzo popularne. Poza wiedzą, dają one ciężarnym kobietom większą pewność siebie, a co za tym idzie – zmniejszają stres towarzyszący ciąży i perspektywie pierwszego porodu.

Jeżeli jesteś specjalistką w tej tematyce, możesz założyć nową szkołę rodzenia, aby dzielić się z kobietami fachową wiedzą na temat ciąży. To doskonały pomysł na opłacalny i bardzo satysfakcjonujący biznes.

Kto może założyć szkołę rodzenia?

Nie istnieją regulacje prawne dotyczące osób zakładających nowe szkoły rodzenia. Taką działalność może rozpocząć każdy – nie jest potrzebne kierunkowe wykształcenie czy prawo do wykonywania zawodu położnej. To dobra wiadomość dla pań, które chcą stworzyć biznes tego rodzaju, choć do tej pory pracowały w innej branży. Jednak mimo braku wymogów formalnych, warto mieć na uwadze, że nie każdy nadaje się do prowadzenia takiej działalności. Poza przygotowaniem merytorycznym, ważne są cechy osobowe takie jak chęć pomagania, opiekuńczość i troskliwość. Od położnych wymaga się wysokiego poziomu wrażliwości i empatii oraz zdolności do zapewnienia komfortu psychicznego klientek. Podobnym zestawem zalet powinna odznaczać się osoba zakładająca szkołę rodzenia, nawet jeżeli nie ma wykształcenia położniczego.

Kontakt z klientkami, a zwłaszcza prowadzenie zajęć, wymagają w tym biznesie dużego opanowania i cierpliwości. Kobiety w ciąży nie chcą być narażane na stres, więc jeśli nie będziesz w stanie stworzyć odpowiedniej atmosfery, przedsięwzięcie po prostu się nie uda – kolejne klientki nie będą się pojawiać z powodu braku poleceń i nieprzychylnych opinii.

Warto też dodać, że posiadanie prawa do wykonywania zawodu położnej, choć nie jest wymagane, może się bardzo przydać. Po pierwsze, dla klientek jest to informacja, że mają do czynienia z osobą o odpowiednich kwalifikacjach. Po drugie, sfinansowanie szkoły będzie łatwiejsze, dzięki kredytowi dla położnej – udzielanego na preferencyjnych warunkach.

W jaki sposób założyć szkołę rodzenia?

Nie ma również wymogów formalnych dotyczących rodzaju firmy, która zakłada szkołę rodzenia. Możesz podjąć się takiego przedsięwzięcia samodzielnie, jako osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, lub zrobić to w zespole działającym jako spółka.

Poza rejestracją firmy, niezbędne jest oczywiście odpowiednie pomieszczenie. Wnętrze pod szkołę rodzenia można kupić lub wynająć. Jeżeli nie jesteś w stanie wyszukać odpowiedniego miejsca samodzielnie, możesz skorzystać z pomocy lokalnych władz lub organizacji prorodzinnych i prokobiecych, które chętnie udzielą wsparcia w tej kwestii i pomogą nadać Twojemu projektowi szkoły rodzenia realnych kształtów.

Dobrze, by placówka była umiejscowiona w pobliżu bezpłatnego parkingu oraz przystanków komunikacji miejskiej. Wewnątrz należy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza – to ważne zwłaszcza podczas ćwiczeń gimnastycznych. Komercyjne szkoły rodzenia zwykle obejmują minimum dwa pomieszczenia – jedno przeznaczone na ćwiczenia i drugie do zajęć dydaktycznych. Dodatkowo przyda się szatnia i biuro, a także gabinet, w którym można przeprowadzić prywatne spotkanie z położną lub psychologiem.

Twój projekt szkoły rodzenia powinien również przewidywać odpowiednie wyposażenie, takie jak piłki i maty do ćwiczeń czy worki lub pufy do siedzenia. Niezbędne są też pomoce dydaktyczne. Standardem są lalki niemowlaków, akcesoria pielęgnacyjne, wanienki i pieluchy.

Finansowanie szkoły rodzenia kredytem dla położnej

W niektórych miejscowościach szkoły rodzenia finansowane są przez samorządy po spełnieniu odpowiednich warunków. W większości przypadków jednak niezbędne jest samodzielne znalezienie środków na rozpoczęcie działalności. Jeżeli zakładasz nową szkołę rodzenia jako położna, możesz liczyć na bardzo korzystne warunki kredytowania.

Banki chętniej udzielają kredytów przedstawicielom zawodów medycznych. Takie kwalifikacje są w stanie zagwarantować Ci wiele przywilejów. Kredyt dla położnej oznacza m.in. uproszczoną procedurę oraz krótszy czas wydawania decyzji. Banki chętniej zdecydują się również na przyznanie wysokiej kwoty na podstawie oświadczenia o dochodach, a dostęp do środków uzyskasz nawet w ciągu 24 godzin. Kredyty dla położnych są również atrakcyjne pod względem oprocentowania, co pozwala na obniżenie kosztów całego przedsięwzięcia.

Aby dostać kredyt na preferencyjnych warunkach w wielu przypadkach nie musisz przedstawiać żadnych dokumentów finansowych. Niezbędne jest jedynie prawo do wykonywania zawodu.

Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz najkorzystniejszą ofertę kredytu na nową szkoły rodzenia, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Nasze Centrum Finansowania Biznesu specjalizuje się m.in. w pozyskiwaniu finansowania dla przedstawicieli zawodów medycznych.

Jaki kredyt dla położnej?

Na jaką dokładnie kwotę możesz liczyć? Dla naszych klientów zawodowo związanych z branżą medyczną jesteśmy w stanie uzyskać nawet 650 000 zł bez zabezpieczenia. Kredyt tej wysokości możesz wziąć na dowolny cel – nieruchomość, wyposażenie czy też specjalistyczny sprzęt. Tak wysoka kwota oznacza, że bez problemu będziesz w stanie sfinansować nawet bardzo ambitny projekt szkoły rodzenia za pomocą kredytu, natomiast niskie oprocentowanie ułatwi spłatę zobowiązań – zwłaszcza w pierwszych miesiącach, kiedy działalność dopiero będzie się rozkręcać.

Poza szybkim kredytem gotówkowym, możesz liczyć również na inne atrakcyjne formy finansowania. W pokryciu bieżących kosztów działalności pomoże m.in. kredyt odnawialny – z debetem sięgającym nawet 600 000 zł. Przyznawany jest on na podstawie przychodów firmy.

W puli dostępnych kredytów dla położnych znajdują się również kredyty gotówkowe z długim okresem spłaty przyznawane na podstawie oświadczenia o dochodach, kredyt hipoteczny dla położnych oraz kredyty ze wsparciem europejskim COSME-PLG lub wsparciem rządowym de minimis.

Kredyt na szkołę rodzenia mogą otrzymać położne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę, a także osoby wykonujące ten zawód na podstawie umowy o pracę.

Kategoria
Popularne artykuły

Zapisz się do naszego newslettera