lekarz-niezle-zarabia

Lekarz nieźle zarabia. Po co lekarzowi dodatkowe pieniądze z kredytu?

Kredyt dla lekarza? Brzmi kuriozalnie. W końcu ta grupa zawodowa należy do najlepiej opłacanych w Polsce. Okazuje się jednak, że kredyty dla lekarzy są coraz bardziej popularne. Dowiedz się, po co medykowi kredyt, skoro nie po to, aby poprawić sytuację finansową.

Kredyt dla lekarza? Brzmi kuriozalnie. W końcu ta grupa zawodowa należy do najlepiej opłacanych w Polsce. Okazuje się jednak, że kredyty dla lekarzy są coraz bardziej popularne. Dowiedz się, po co medykowi kredyt, skoro nie po to, aby poprawić sytuację finansową.

Zarobki lekarzy należą do najbardziej zróżnicowanych w Polsce. Na początku swojej kariery (na stażu czy rezydenturze) lekarze mają prawo narzekać na wysokość pensji. Jednak im więcej czasu spędzają na dyżurach i im większym doświadczeniem mogą się pochwalić, tym ich zarobki są proporcjonalnie wyższe.

Dużo lepiej jednak radzą sobie specjaliści, prowadzący własne gabinety w ramach działalności gospodarczej (np. własne praktyki ginekologiczne lub stomatologiczne). Zarówno kredyt dla stomatologa, jak i kredyt dla lekarza wydaje się być niepotrzebny. To jednak nieprawda. Przyjrzyjmy się więc powodom, dla których mimo wysokich zarobków, warto skorzystać z dodatkowego finansowania.

Kredyty dla lekarzy – budowanie zdolności kredytowej

Kredyt dla lekarza, ale również dla każdego innego przedsiębiorcy to szansa na budowanie pozytywnej historii kredytowej. Jeśli skorzystasz z finansowania w banku, a potem będziesz regularnie je spłacał, to zobaczy on, że jesteś wiarygodnym kredytobiorcą.

Kiedy pierwszy raz starasz się o kredyt, bank nic o tobie nie wie. Dlatego ryzyko udzielenia pożyczki, nawet dla lekarza jest naprawdę wysokie. Przekłada się to od razu na wyższy koszt kredytu. Dlatego nawet gdy masz oszczędności, warto skorzystać z zewnętrznego finansowania i pokazać, że spłacasz je regularnie. W ten sposób łatwiej ci będzie w przyszłości dostać większy i tańszy kredyt.

Kredyt hipoteczny dla lekarza jest tańszy

Kredyt dla wolnych zawodów jest udzielany na preferencyjnych warunkach. Dlaczego? Kredyty dla lekarzy, weterynarzy, farmaceutów czy prawników są obarczone niższym ryzykiem. Banki wiedzą, że te zawody charakteryzują się wysokimi i stabilnymi zarobkami, a ich przedstawiciele ze względu na dobrą sytuację materialną rzadko mają problemy z terminową spłatą rat.

Jako taki specjalista możesz więc liczyć na bardziej korzystne warunki kredytu hipotecznego. Dlatego jeśli marzy ci się nowe mieszkanie albo własny gabinet, to warto sfinansować jego zakup kredytem hipotecznym dla lekarza.

Odsetki od kredytu dla lekarzy można wrzucić w koszty

Kiedy prowadzisz własną działalność gospodarczą, to pewnie wiesz, czym jest optymalizacja podatkowa. Możesz tak żonglować przychodami i kosztami twojej firmy (oczywiście w granicach prawa), aby ostatecznie zapłacić jak najniższy podatek.

Kredyty dla lekarzy i innych przedsiębiorców dają świetną możliwość do obniżenia podstawy opodatkowania. Odsetki od kredytu możesz wrzucić w koszty i tym samym zmniejszyć swój dochód do opodatkowania. To czysta oszczędność dla twojej firmy.

Kredyt dla lekarzy oznacza zachowanie oszczędności

Jeśli zarabiasz tyle, że stać cię na odpowiedni poziom życia i jeszcze masz trochę oszczędności, to wcale nie oznacza, że kredyt dla lekarza nie jest dla ciebie.

Inwestując wszystkie posiadane środki we własny gabinet, sprzęt czy nowych pracowników, odbierasz sobie bezpieczeństwo finansowe. Z pewnością śpisz spokojniej, gdy na twoim koncie są pieniądze na czarną godzinę, które możesz wydać na nieprzewidziane cele (np. utrata pracy, choroba w rodzinie). Nie odbieraj sobie i swoim bliskim takiego zabezpieczenia. Pożyczka dla lekarzy może być więc idealnym rozwiązaniem, aby sfinansować inwestycję i jednocześnie zachować posiadane oszczędności.

Zanim jednak zdecydujesz się wziąć kredyt, warto porównać kilka ofert, by wybrać tę najlepszą dla ciebie. Jeżeli nie masz czasu na bieganie po bankach albo przerażają cię formalności kredytowe, pozwól sobie pomóc. Porównamy dla ciebie oferty kilku banków i pomożemy wybrać ci wybrać odpowiednią do Twoich potrzeb.

Kategoria
Popularne artykuły

Zapisz się do naszego newslettera